KONST / Litografier / Färglitografi 9201439
nr 920 1439
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi , Esaias Thorén (1901-1981), PT, signerad. -37, motivet: 46x35
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 27 oktober 2014
kl 20:24:05
350 kr
600 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
900 kr
1.200 kr
6
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
6
1.300 kr
1.400 kr
7
1.700 kr
1.600 kr
7
1.700 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
1.900 kr
8
2.000 kr
2.200 kr
8
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén